Apdovanojimų sistema

Lietuvos žygeivio pasas

Nuo 2012 metų visi Lietuvoje vykstantys/vykę/būsimi įskaitiniai žygiai pėsčiomis, nesvarbu ar tai organizuoja pati Pėsčiųjų žygių asociacija ar partneriai, buvo apjungti į vieningą apskaitos sistemą  – dalyviams, sėkmingai įveikusiems pasirinktą atstumą bet kuriame įskaitiniame žygyje ne tik, kad įteikiami to žygio organizatorių apdovanojimai (žygio atminimo medalis, pažymėjimas ir t.t.), bet ir, žygeivio pageidavimu, įdedamas specialus to žygio spaudas į Lietuvos žygeivio pasą (LŽP), kuriame oficialiai patvirtinta kokiame žygyje  pėsčiomis dalyvauta, kada dalyvauta ir kiek įskaitinių kilometrų nueita.

Lietuvos žygeivio pasas – paskata aktyviai dalyvauti ne viename žygyje, betarpiškai įgauti naujos ir kaupti įvairiapusę žygių patirtį, pamatyti ir susipažinti su skirtingomis Lietuvos vietovėmis.

Lietuvos žygeivio pasą galima įsigyti bet kurio įskaitinio žygio metu. Kaina: 3,50 eurų.

Antspaudai už sėkmingai įveiktą žygį dedami žygio finiše.

Antspaudai į LŽP dedami tik chronologinės eilės tvarka, todėl tai yra asmeninė žygeivio atsakomybė su savimi turėti LŽP įskaitinio žygio metu. Jeigu pamirštama kažkuriame įskaitiniame žygyje atsižymėti savo pasą finiše, vėliau sekančiame įsidedamas naujas spaudas, ankstesnis, praleistas jau nebegalės būti įdėtas po jo.

LŽP neturi galiojimo laiko, turi tuščias, dar neužpildytas žygių antspaudais grafas.  Žygeivis dalyvauja tiek ir tokiuose įskaitiniuose žygiuose kokiuose pageidauja, turi noro, laiko, galimybių.

Kai žygeivio turimas LŽP pilnai užpildomas įskaitinių žygių antspaudas tuomet galima įsigyti kitą LŽP, kurio pirmame puslapyje įdedamas bendrinis jau įvykdytų įskaitinių žygių kilometražo spaudas ir vėl renkami nauji spaudai, o senasis LŽP lieka kaip suvenyras, prisiminti kur ir kada dalyvauta, kiek kilometrų nueita.

Pėsčiųjų žygių asociacija vykdo bendrą, įskaitiniuose žygiuose pėsčiomis, dalyvių nueitų kilometrų apskaitą ir kartą metuose, tarptautinio dviejų dienų Lietuvos žygeivių festivalis žygio metu (pirmąjį rugpjūčio savaitgalį), pagerbia ir apdovanoja aktyviausius dalyvius vardo sertifikatais, dovanomis, pagal surinktų ir oficialiai patvirtintų įskaitinių kilometrų sumą.

Lietuvos žygeivio vardas

1000 + km. “Varinis Lietuvos žygeivis“

2500 + km. “Bronzinis Lietuvos žygeivis“

4000 + km. “Sidabrinis Lietuvos žygeivis“

6000 + km. “Auksinis Lietuvos žygeivis“

8000 + km. “Lietuvos žygeivis meistras“

12000 + km. “Lietuvos žygeivis – veteranas“

Lietuvos metų žygeivis

Reglamentas:
– tas žygeivis, kuris nuo vieno Lietuvos žygeivių festivalio (imtinai) iki kito Lietuvos žygeivių festivalio (neimtinai) savo Lietuvos žygeivio pase surenka daugiausiai įskaitinių kilometrų yra skelbiamas einamųjų metų Lietuvos metų žygeiviu;
– jeigu dviejų ar daugiau žygeivių, surinkusių daugiausiai įskaitinių kilometrų per vienus žygių metus, skaičiai sutampa, tuomet Lietuvos metų žygeiviu skelbiamas vyresnis pagal amžių žygeivis;
– Lietuvos metų žygeivis titulas einamųjų metų laimėtojui suteikiamas 5 metams. Laimėtojui įteikiama dovana;
– Lietuvos metų žygeivio rinkimuose gali dalyvauti visi Lietuvos žygeivio pasą turintys žygeiviai, išskyrus tuos žygeivius, kurie jau yra laimėję Lietuvos žygeivio titulą ir kuriems nuo išrinkimo nėra praėję 5 metai.

Bronzinis

Lietuvos metu zygeivis

virselis isore

Varinis

virselis vidine puse

virselis vidine puse 2

ZYGEIVIO PASAS vidinis lapas 2 puse

Translate »